Upu Läänemaa loodusesse

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

VisitEstonial poolt on valminud on Eesti rahvusparke tutvustav brožüür:

Jugapuulaane õpperada

RMK Nõva külastuskeskuse juurest Perakülast algav õpperada, mis kulgeb läbi eriilmeliste metsade ja pärandkultuuri paikade ning jõuab ringiga tagasi alguspunkti. Rada on soovitav läbida jalgrattaga, kuid on sobiv ka jalutamiseks.

Raja pikkus on 3,5 km. Rajal näed metsamajanduslikke (raielank, erinevad puistud) ja pärandkultuuriobjekte (piirikivid, kiviaiad, palvemaja, tõrvapõletusahi), ette jäävad ka mesindustalu ja Põlluotsa talumuuseum.

Liivase ranna-Peraküla õpperada

Liivane ranna-Peraküla õpperada läbib erinevaid maastikutüüpe ja vääriselupaiku, möödub Toatse ja Allikajärvest, viib matkaja kaunisse nõmmemetsa ning mere äärde laulvatele liivadele, mis laiuvad siin kümnekonna kilomeetri ulatuses. Rada tutvustab Sulle ka Nõva pärandkultuuri – näed I maailmasõja aegset munakiviteed ja raadiojaama.

Hea teada: Rada on kuiv, pikkusega 4,4 km, varustatud infotahvlitega.

Kiideva-Puise matkarada

Rada asub Matsalu lahe põhjakaldal, ühendades Kiideva ja Puise külasid. Raja põhiosa on 2,6 km pikkune lõik Kiideva poolsest alguspunktist läbi salumetsa ja taastatud puisniidu kuni Lõpre tammeni. Tamme tüve ümbermõõt on 4 m ja kõrgus 20 m. Tammede läheduse võid leida huvitavaid seeni või kuulda kodukakku ja musträhni. Tamme juurest Puisesse on 800 m.

Hea teada: Üks suund on 3,4 km, aega varu 2 h, rada on enamasti kuiv, Kiideva Kalakülas on telkimis- ja lõkkeplats.

Saare õpperada

Saare õpperada asub Silma looduskaitseala piiril. Sutlepa mere äärsest parklast alguse saav matkarada on varustatud vaatlusplatvormi ja vaatetorniga. Kevadel saad seal jälgida tuhandete veelindude elu, infotahvlitelt leiad teavet Silma looduskaitseala väärtuste kohta. 


Vormsi maastikukaitseala

Vormsi kaitseala eesmärk on saare haruldaste maastike, pärandi, kultuuri ja taimede kaitse.
Vormsi ranniku kaks rahvusvahelise tähtsusega linnuala Hullo ja Sviby lahed ning Hari kurk koos rannaniitude ja laidudega on hinnatud Inglise Kuningliku linnukaitseseltsi uurimisalaks.

Huvitavad paigad:

Hullo laht – lindude pesitsemis- ja peatuspaik, kus kevaditi näeb tuhandeid merivarte, aule, parte, valgepõsklaglesid ja kurvitsaid.
Rumpo poolsaar on Eestis ainulaadsete ning haruldaste tundrailmeliste samblike kasvuala.

Tutvu veel Rälby raba, Diby poolsaare, Saxby ranna ja Prästviigi järvega.

Haapsalu linnuse mänguväljak

Haapsalu linnuse õue üheks magnetiks on suures vallikraavis asuv keskajast inspireeritud mänguatraktsioonidega lastepark. Seal ootavad Sind linnus, laev, erinevad kiiged ja palju muud põnevat.

Mänguväljak, nii nagu ka linnuse õueala, on valgustatud ja tasuta sissepääsuga.