Lääne-Nigula vald

21.04.2016
Lääne-Nigula vald

Ootame Sind Lääne-Nigulasse, päriselt!

Lääne-Nigula vald on 2013. aastal kolme väikevalla (Risti, Taebla ja Oru) liitumisel tekkinud uus vald. Meie kaunis ja mitmekesine loodus pakub vaateid Saunja mererannast ja Põhja-Läänemaa männimetsadest kuni Lääne-Eesti kõrgeima punktini Palivere Pikajalamäel ja romantilise Marimetsa rabani. Valda läbib 25 km ulatuses mööda endist raudteetammi kulgev Riisipere-Haapsalu tervisetee, mida mööda on võimalik sõita rattaga Riisiperre rongi peale või Haapsallu merd ja kultuuri nautima. Paliveres asuvad Lääne-Eesti parimad suusarajad ning disc-golfi rada.
 
Kolm erilist fakti Lääne-Nigula kohta:
1. Mõõdeti Eesti 2014. aasta kuumarekord 33,5 kraadi
2. Kasvab Eesti kõige jämedam haavapuu
3. Asub Läänemaa kõrgeim mägi Palivere Pikajalamägi
 
Lääne-Nigula vald arvudes:
Pindala 507m2
Elanike arv 4142
Suurim asula Taebla alevik (837 elanikku)
Külasid 34, alevikke 3
 

Kõik on lähedal … 

 
Igast meie valla punktist jõuab veerand tunniga lähima raamatukogu, lasteaia, kooli või teeninduskeskuseni. Maakonnakeskusesse jõuab samuti kiiremini kui Tallinna äärelinnast kesklinna. Ristilt, Paliverest ja Taeblast pääseb bussiga nii Tallinna kui Haapsallu vähemalt kord tunnis, tipptundidel ka tihemini. Lääne-Nigulas asub neli armsat lasteaeda ning kodulähedast põhikooli, kus on tagatud erinevad huviringid. Eriti uhked oleme Paliveres asuva Haapsalu Muusikakooli puhkpilli eriala filiaali ja Ristil asuva pärimusmuusika eriala filiaali üle. Lääne-Nigula vallas on ka 4 noortekeskust – Ristil, Taeblas, Paliveres ja Nigulas.
 
Meil tegutseb palju erinevate valdkondade ettevõtjaid, kellest nii mõnigi on tuntud üle Eesti ja kaugemalgi. Suurimateks tööandjateks on AS Rannarootsi Lihatööstus, AS Linnamäe Lihatööstus, AS Cipax Eesti (plastmasstooted), AS Nordic Lumber (puitmaterjal), AS Mullo Transport, OÜ Dinoxo (pehme mööbel), AS Tradex (elektroonika), AS Lääne Risti (metalltooted), OÜ Läänemaa Veoautokeskus, lisaks põllumajandustootjad Nigulas, Piirsalus, Paliveres, Kirimäel ja mujalgi. Palju on ka edukaid ning omanäolisi väike-ja mikroettevõtteid, nt Breden Kids OÜ (lasterõivad), OÜ Nevi (reklaamtrükk), OÜ Ümaron (kuppelkasvuhooned).
 
Igal aastal toimuvad Lääne-Nigulas uued aga ka juba traditsiooniks saanud üritused. Meil on väga aktiivsed külaseltsid ja toredad MTÜ-d, kes sageli midagi põnevat vallaelanikele ja külalistele korraldavad. Lisaks asub Lääne-Nigula vallas erinevaid võimalusi aktiivse puhkuse veetmiseks, näiteks erinevad matkarajad Matsalus, Saunjas, Keedikal ja mujalgi, sportimisvõimalusi pakuvad Palivere Turismi-ja Spordikeskuses (suusatamine, disc-golf), Uus-Kalda Sprodi-ja Puhkekülas (maapurjetamine) ja paljud teisedki. Samuti on Lääne-Nigulas piisavalt majutusteenust pakkuvaid asutusi, nt Keedika metsaonn, Rehe Turismitalu, Kiige Turismitalu ja Metlini Jahimaja. Toitlustust pakuvad Maiu Söögituba Paliveres, Linnamäe söökla ning Taebla Söögipeatus.
 
Olulisemateks vaatamisväärsusteks Lääne-Nigulas on kindlasti Paliveres asuv Pikajalamägi, mis on Läänemaa kõige kõrgemaks punktiks (51 m). Meil asuvad ka 14. sajandist pärinev Lääne-Nigula ning 16. sajandist pärinev Piirsalu kirik. Vallas on ka kaks väga erinevat muuseumi – 1987. aastal asutatud Koela Talumuuseum ning kunstnik Ants Laikmaa Majamuuseum. Lääne-Nigula vallas Risti alevikus asub mälestusmärk Lääne-Eesti küüditatutele.
 

Ilm

Õhk:
-

Ilm täpsemalt

Broneeri majutus

Kalender

Detsember 2017
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Euroopa Regionaalarengu Fond