Pressiteade

12.10.2015
Pressiteade

Läänemaa Turism osales EDEN konkursil "Eesti Avastamata Aarded turismis 2015". Turism ja kohalik toidutraditsioon. Konkursil osalejad Loode-Eesti piirkonnast.

 

EAS-i Turismiarenduskeskus, olles koostööpartner rahvusvahelises projektis EDEN, kuulutas välja konkursi "Eesti Avastamata Aarded turismis", millest Läänemaa Turism MTÜ võttis osa teemaga "Loode-Eesti - rannarahva radadel".
Konkursi eesmärgiks on tõmmata tähelepanu kohalikele kasvavatele, Euroopa tasandil veel vähetuntud, kuid rahvusvahelise potentsiaaliga sihtkohtadele, mis meeldejäävate elamuste pakkumise kõrval paistavad silma ka säästva turismi arengu toetamisega. Selle aasta konkursi eesmärgiks oli tunnustada sihtkohti, mille turismitooted või - teenused on tihedalt seotud kohaliku toidutraditsiooniga.
Loode-Eesti loodus ja rannakultuur on avastamata pärl isegi paljude siseturistide jaoks. Seal leiab palju ilusat vaadata ja huvitavat teha, ning näha on ka sihtkoha potentsiaal välisturist ära võluda. Konkursi tarbeks tulid Loode-Eesti piirkonnas kokku mitmed ettevõtjad, kes teevad omavahel koostööd ja väärtustavad kohalikku toitu ja traditsioone. Loodi mitmed põnevad turismitooted. Toodeteks on traditsiooniline kalapüük, kalavalmistamine ja maitseelamused, metsasaaduste korjamine, metsasaaduste valmistamine ja maitseelamused, kohalikku kultuuri ja pärandit tutvustavad matkad ja näitused, toidukoolitus ning õhtusöök ja koolitus Teeristil jahimeeste moodi.

Projekti meeskond: Annika Mändla (MTÜ Läänemaa Turism), Ingrid Sieberk, Jaanus Treial (Roosta Puhkeküla), Tiina Selart (RMK Nõva teabepunkt), Maila Lipp (Osmussaare Reisid), Aivar Oruste (OÜ Kalasaba), Kerlin Ledis (Toidukoolitused; Teeristi Villa kohvik).

Kokku osales sel aastal konkursil 9 omanäolist ja suure toiduturismi potentsiaaliga sihtkohta, lisaks Loode-Eestile osalesid: Hiiumaa, Kihnu, Lahemaa mõisaköögid ja kõrtsid, Peipsimaa, Prangli - Eesti põhjavärav, Romantiline Rannatee, Seto Külavüü ja Soomaa.

Konkursil hinnati esikoha vääriliseks Hiiumaa. Teine koht läks Romantilisele Rannateele ja kolmandaks tuli Seto Külavüü.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul võttis turismi- ja toiduvaldkonna ekspertidest koosnev žürii sihtkohtade hindamisel aluseks mitmeid eri aspekte. "Parima toiduturismi sihtkoha valimisel pöörasime erilist tähelepanu turismitoodete ja -teenuste tihedat seost kohaliku toidukultuuriga, ühtlasi hindasime sihtkoha jätkusuutlikkust ja järjepidevust toodete ja teenuste arendamisel," selgitas Tarmo Mutso. Ta lisas, et veel olid hindamisel olulisteks parameetriteks kliendile suunatus, toiduteemaga seotud toodete mitmekesisus ning kogukonna kaasamine. "Hindamisel võtsime arvesse ka sihtkohtade avatust erinevatele koostöövormidele, kuna koostöö on turismiettevõtja edu võti, mis võimaldab läbi teadmiste ja kogemuste vahetamise tõsta toodete ning teenuste kvaliteeti," ütles Mutso. Omamoodi võitjad on Mutso kinnitusel kõik osalejad, sest meil on tugevad toidutraditsioonid ning neid võib uhkusega näidata kõikidele külastajatele.

Konkurssi toetavad Euroopa Komisjon ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Fotode autor: Aron Urb

Lisainfo:
Annika Mändla
+372 5818 8221
annika[A]visithaapsalu.com
MTÜ Läänemaa Turism

Ilm

Õhk:
-

Ilm täpsemalt

Broneeri majutus

Kalender

Detsember 2017
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Euroopa Regionaalarengu Fond